چرا کتاب‌ها و نشریات قدیمی را اسکن کرده و به اشتراک می‌گذاریم؟


آنها را که در نبرد با گذر ِزمان در حال نابودی هستند، نجات می‌دهیم
از چنگ کاغذ، فضا، و زمان رهایشان کرده و تکثیرشان می‌کنیم
امکان مقابله را فراهم کرده و راه را برای سنجش نیک و بد هر ترجمه و هر چاپ باز می‌کنیم
هدف گوتنبرگ از اختراع چاپ نابودی انحصار دستنوشته‌ها بود. آنها که پس از وی آمدند ماشین تحریر، دستگاه افست و …. را برای تکثیر اختراع کردند. اما این ابداعات به انحصار سرمایه داری درآمد که شعارش “همه چیز برای فروش” بود.
هر چه کیفیت تولید کتاب افزایش یافت، تخریب محیط زیست شدت گرفت. از سوی دیگر با صعود روزافزون قیمت‌ها، کتاب برای کم بضاعت‌ها دست نیافتنی‌تر شد. در حالی که پویایی‌ ِدانش ِبشری مدیون دسترسی سهل ِهمگانی است. پس این ساز و کار معیوب است. تکاملی که کتابخوانی لازم دارد، یافتن راه‌های نوین و کم هزینه و حتی بی هزینۀ برای مطالعه است.
ما بخشی از روند این تکامل هستیم. پس یاری‌مان کنید تا کتاب‌های بیشتری را نجات دهیم. تا افراد کم بضاعت از دانش بی نصیب نمانند. چون مرفه‌ترین انسان‌ها نیز به دلایل مختلف نمی‌توانند همه کتاب‌هایی را که نیاز دارند، صاحب شوند.
یک دهه است کتابخانه‌ای عظیم و فاقد محدودیت‌های دولتی برای ایرانیان سراسر جهان و هر آن کس که دوستدار فرهنگ و ادب تمام ِایران زمین است، تاسیس کرده‌ایم و با قدم‌هایی کوچک اما مصمم به پیش می‌رویم. هر روز کتابخوان‌های تازه‌ای از کشورهای مختلف به جمع ما می‌پیوندند و با وجود دریافت نکردن هرگونه کمک مادی از سازمان‌های دولتی یا خصوصی، با وجود کاهش کمک‌های اندک ِمادی کاربران ِداخل ِکشور دست از کار نکشیده‌ایم. هر روز بر شمار کتاب‌های این کتابخانه افزوده می شود و اکنون بیش از بیست هزار جلد را دربر می‌گیرد. برای افزودن کتاب‌های دیگر به این مجموعه و غنی تر کردن آن، چشم امید ما به همه کتابخوان‌هاست. همین امروز با هدیه کردن کتاب، مجله یا مبلغی اندک به باشگاه خود کمک کنید.
لینک پی‌پال

(توجه: اگر هنگام استفاده از این لینک به صفحه ای هدایت شدید که زبان آن آشنا نبود، در گوشه راست تصویر در پایین کادر گزینه تغییر زبان وجود دارد.)
دوستان داخل کشور برای دریافت شماره کارت لطفاً با مدیر تماس بگیرند.
اکنون و با افتتاح وبسایت بیش از هر زمان دیگر به همیاری کتابخوان‌ها و علاقمندان به فرهنگ و هنر نیازمندیم. انتقال ثمرۀ یک دهه تلاش به خانۀ جدید و تهیه عناوین تازه نیازمند نیروی انسانی و زمان و هزینه است. فراموش نکنید که همیاری شما برای ادامۀ حیات “باشگاه ادبیات” ضرورتی حیاتی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *